Účastníci kongresu EDF na ŠZP Lány

Pravidelný kongres evropských chovatelů mléčného skotu (EDF) se tentokrát konal ve dnech 27. - 29. června v ČR. Vlastní konference proběhla 27. června v kongresovém centru České zemědělské univerzity. Pro zhruba tři stovky účastníků přednášeli odborníci ze zahraničí i z České republiky.

Jedním z bodů programu kongresu byly návštěvy českých mléčných farem. V každém chovu se zahraniční hosté živě zajímali nejen o ekonomiku chovu, ale také o jeho management a běžný provoz. Autobusy celkem s více než 300 zájemci se zastavily na deseti českých farmách (ŠZP Lány - farma Ruda, Kladrubská a.s., ZD Krásná Hora, ZD Ostřetín, Agro Jesenice, Selekta Pacov, Milan Basík Zárybničná Lhota, ZD Dolany, Oldřich Poláček Hole, ZS Dublovice.