Chovem Antilopy losí se zabýváme již od roku 2002

Prvních pět antilop našeho chovu se narodilo v zoologické zahradě v Dvoře Králové. Česká zemědělská univerzita v Prazeje jejich chovatelem od roku 2002. Původní skupina se rozrostla na současných 20 kusů a od jara 2006 jsou zvířata chována na farmě Školního zemědělského podniku v Lánech ve spolupráci s Institutem tropů a subtropů (dnes Fakulta tropického zemědělství). Cílem chovu je ověřit technologii antilopy losí jako alternativního druhu pro použití v našich podmínkách, modelový chov bude sloužit k řešení diplomových a disertačních prací studentů ČZU v Praze a pro demonstraci tohoto druhu v zajetí.

Více informací viz Farmový chov Antilopy Losí